Pozostałe realizacje

zalewanie posadzki pod obiekt wielkopowierzchniowy
Data realizacji: 8.2017
Lokalizacja: Emilcin (k. Opola Lubelskiego)

Zalewanie posadzki pod obiekt wielkopowierzchniowy odbywało się z wykorzystaniem „gruszek” i „pompogruszki” o zasięgu 31m.

zalewanie płyty nośnej pod garaż podziemny
Data realizacji: 2.2017
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Zima nie sprzyja pracom budowlanym, jednak w dzisiejszych czasach nie jest to sezon całkiem martwy. Przy ujemnej temperaturze zewnętrznej (– 6 stopni) prowadzone były prace budowlane w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Na zdjęciach widać zalewanie płyty nośnej pod garaż podziemny przy pomocy pompogruszki o długości 33m. Aby była możliwość dostarczenia betonu przy ujemnej temperaturze już na etapie produkcji w węźle betoniarskim dostarcza się ciepłą wodę, jak również specjalne dmuchawy podgrzewają pozostałe mieszane składniki (piasek, kruszywo i cement) do ok. 15 stopni. Dodaje się również specjalistyczne domieszki chemiczne mające na celu przyspieszenie wiązania betonu. W zależności od temperatury zewnętrznej beton dostarczony i wylewany z gruszki na budowie ma temperaturę między 5 a 10 stopni. Następnie wylany beton musi być odpowiednio zabezpieczony folią i matami, aby nie został przemrożony w początkowej fazie wiązania.

Blok w Puławach przy ulicach Kopernika i Spacerowej
Data realizacji: 10.2016
Lokalizacja: Puławy

CEMAR dostarczał beton do wszystkich konstrukcji: ławy, fundamenty, ściany, wieńce, posadzki, stropy, stabilizacje. Do realizacji wykorzystane były gruszki i współpracujące z nimi pompy o zasięgu 47m.

Zalewanie fundamentu na posesji prywatnej
Data realizacji: 8.2016
Lokalizacja: wieś Baryczka koło Janowca

Zalewanie fundamentu na posesji prywatnej pod garaż z wykorzystaniem pompogruszki o zasięgu 24,4m.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Górze Puławskiej
Data realizacji: 8.2016
Lokalizacja: Góra Puławska

Firma CEMAR dostarczała beton do wszystkich konstrukcji użytych przy budowie kompleksu sportowego: fundamenty, ściany, wieńce, posadzki, stropy. Na zdjęciach stan z maja 2016 oraz zalewanie wieńców na ścianach pompą 47m.

Kościół w Dęblinie
Data realizacji: 2015 - 2016
Komenda Powiatowa Policji w Rykach
Data realizacji: 9.2014 - 8.2015
Osiedle Olimpijskie Puławy
Data realizacji: 4-12.2011
Lokalizacja: ul.Wróblewskiego, Puławy