Bloczki betonowe

BLOCZKI B-15, B-20

Bloczek fundamentowy o wymiarach 38 x 24 x 12 cm  jest gotowym elementem konstrukcyjnym stosowanym w budownictwie. Wykorzystywany jest przede wszystkim jako podstawowy składnik ścian fundamentowych, piwnicznych, a także przy podwyższaniu ścian powyżej poziomu gruntu. Stosuje się go również w przypadku konstrukcji, które wymagają szczególnie solidnego wykonania, jak ściany murowane, słupy oraz ściany działowe wewnątrz i na zewnątrz.

Bloczki o regularnych i ustandaryzowanych kształtach mają szary kolor. Jest to materiał niezwykle wytrzymały na ściskanie (np. 15 lub 20 MPa), jak również wydajny, odporny na działanie wilgoci, ujemnych temperatur oraz ognia,  a zatem idealnie nadaje się jako element budowlany. Bloczki pewnie i stabilnie utrzymują elementy konstrukcyjne, takie jak śruby czy wkręty. Zastosowanie tego materiału to gwarancja trwałości ścian fundamentowych, piwnicznych i innych konstrukcji na wiele lat. Bloczki stosuje się często jako zamienniki cegły lub kamienia. Waga jednego to 25 kg przy wymiarach 38 cm x 24 cm x 12 cm. Pozwala to także usprawnić proces wznoszenia budynku – dzięki zastosowaniu gotowych bloczków nie musimy czekać na wyschnięcie fundamentów wylewanych w tradycyjny sposób. Ich przystępna cena sprawia, że wznoszenie ścian jest bardzo ekonomiczne, co pozwala  na oszczędności czasu i budżetu podczas budowy.

Mur z bloczków fundamentowych wznosi się z użyciem tradycyjnej zaprawy murarskiej. Wykonuje się spoiny poziome i pionowe o grubości 1-1,5 cm. Bloczki można murować, układając dłuższym bokiem wzdłuż lub w poprzek muru, zależnie od tego jak gruba ma być ściana fundamentowa – czy ma być to np. mur o grubości 24 cm pod ścianę nośną w konstrukcji dwuwarstwowej, czy o grubości 38 cm pod ścianę trójwarstwową. Fundament o grubości 12 cm pod ścianę działową lub osłonową w ścianie trójwarstwowej wznosi się z bloczków stawianych na sztorc – na węższym boku. Zużycie bloczków zależy więc od sposobu murowania.

Oto przykładowe zestawienie, ile sztuk bloczków potrzeba na 1 m2 muru:

0

mur 12 cm
bloczek 38 x 24 x 12 cm

0

mur 24 cm
bloczek 38 x 24 x 12 cm

0

mur 38 cm
bloczek 38 x 24 x 12 cm

Firma CEMAR posiada nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji bloczków, której wydajność wynosi do 1200szt. na godzinę. Bez ograniczeń dostępne są bloczki o wytrzymałości: 15 MPa (B-15), jak również 20 MPa (B-20).

W celu uzyskania informacji lub złożenia zamówienia zadzwoń

603 888 175